Miasteczko Malki

23 kwietnia klasa 6f uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Monikę Chojnacką- edukatorkę z Muzeum Żydów Polskich „Polin”. Uczniowie, w atrakcyjny i aktywny sposób, poznawali kulturę, obyczaje i historię polskich Żydów, przenosząc się w czasie do „Miasteczka Malki”, będącego główną sceną gry narracyjnej, ukazującej codzienne życie dawnych, wielokulturowych społeczności zamieszkujących liczne polskie miejscowości.

Uczestnicy zajęć, podzieleni na grupy, wędrowali różnymi trasami miasteczka. Mieli okazję zajrzeć do żydowskiego domu i synagogi, sprawdzić, czym pachnie szabat, dowiedzieć się, czym są macewy, czy zagrać w żydowskie drejdle.

Te niezwykle ciekawe zajęcia połączone były ze szkoleniem dla nauczycieli i odbyły się w ramach szkolnej akcji „ŻONKILE”. Podróż do miasteczka Malki okazała się fascynującym źródłem wiedzy oraz okazją do kreatywnego działania. Pobudziła ciekawość poznawczą i zachęciła wszystkich biorących udział w projekcie do bliższego poznania lokalnej historii związanej z życiem ludności żydowskiej. Zatem następną podróż odbędziemy przez Płock, którego już nie ma, i odwiedzimy miejsca, związane z dawną żydowską społecznością naszego miasta.

Możesz również polubić…