Rozstrzygnięcie XXII Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę”

Za nami finał 22. edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę”.
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, napłynęło kilkadziesiąt niezwykłych, wyjątkowych prac, których autorzy zadbali nie tylko o ciekawą treść, ale także o atrakcyjność książki jako całości. Tematyka i forma prac jest bardzo różnorodna. Inspirację stanowiły tematy bliskie młodemu człowiekowi: marzenia, przyjaźnie, podróże, osobiste przeżycia i ekscytujące przygody. Obok wątków kryminalnych pojawiły się elementy fantasy, a humor przeplatał się z tematami skłaniającymi do refleksji. Uwagę jury zwróciły niebanalne ilustracje i ciekawie zaprojektowane okładki. Wszystko to zależało wyłącznie od inwencji twórczej autora.

Wspaniale jest widzieć, że niektórzy z uczestników, po udanym debiucie w poprzednich edycjach konkursu, podejmują kolejne literackie wyzwania i wracają z nowymi, jeszcze lepszymi pomysłami. Wspólnie ze Stowarzyszeniem TRAKT, partnerem konkursu, dbamy o to, aby stworzyć przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w twórczości literackiej. Dostrzegamy i promujemy talenty. I z wielką przyjemnością nagradzamy 🙂

Honorowy patronat nad wydarzeniem, podobnie jak w latach ubiegłych, objęła Książnica Płocka. W tym roku jako patron dołączył również MSCDN, zaś patronat medialny zapewnił „Tygodnik Płocki”.

Protokół posiedzenia jury XXII Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę” /PDF 592KB/

Wywiad w KRDP z laureatkami 22. edycji „Piszę książkę”

 

Możesz również polubić…