XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – Czytanie na Polanie

W sobotę 8 czerwca nasza szkoła przyłączyła się do II ogólnopolskiej plenerowej akcji czytelniczej „Czytanie na polanie” realizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, której organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Górniczej, a patronat honorowy objęła, m. in. Fundacja Powszechnego Czytania, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

W miłej atmosferze, wśród zieleni, czytaliśmy książki z biblioteki szkolnej i rozmawialiśmy o naszych ulubionych lekturach. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, tworząc przy okazji piękne zakładki do książek:)

W akcji wzięła udział cała społeczność naszej szkoły oraz jej okolic. Udowodniliśmy, że czytać można nie tylko w zaciszu domowym i że lektura na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej wiosennej przyrody daje dużo frajdy i przyjemności.

Czas spędzony z książką jest bezcenny. Polecamy wszystkim:)

Możesz również polubić…