Światowy Dzień Łamigłówek

29.01 obchodzony jest Światowy Dzień Łamigłówek, w tym roku przypadł on na pierwszy dzień po feriach. Była to doskonała okazja, by rozruszać szare komórki po zimowym odpoczynku od nauki. 

W bibliotece szkolnej nasi uczniowie łamali sobie głowy podczas rozwiązywania logicznych zagadek, rebusów i szarad. Zabawa była wyśmienita.

Na tablicy szkolnej pojawiła się bardzo ciekawa gazetka z anegdotami o zabawach intelektualnych, z której mogliśmy dowiedzieć się m.in. jaki jest rekord w układaniu największych puzzli, czy skąd się wzięła kostka Rubika.

Zaprosiliśmy także naszych uczniów do udziału w konkursie na rebus w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-3 oraz klasy 4-8. Wpłynęło kilkadziesiąt fantastycznych prac, a wyróżnione osoby otrzymały nagrody, wśród nich grę logiczną i ciekawe książki z zagadkami i krzyżówkami. Gratulujemy wszystkim autorom nagrodzonych prac, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę. Teraz wasze prace zdobią szkolne gazetki i zapraszają pozostałych uczniów do rozszyfrowania rebusów 🙂

 

Możesz również polubić…