Baśniowe urodziny

W piątek 12 kwietnia zaprosiliśmy uczniów z klas 3a i 3b na imprezę czytelniczą pod hasłem „Urodziny Andersena”. W ten właśnie sposób w szkolnej bibliotece promowaliśmy Dzień Książki dla Dzieci i Młodzieży, który organizowany jest na całym świecie na pamiątkę urodzin jednego z najsłynniejszych baśniopisarzy, Hansa Christiana Andersena. Jak na prawdziwe urodziny przystało, była odświętna dekoracja, tort, prezenty, a wśród zaproszonych gości – dyrektor szkoły, pan Janusz Banasiak oraz wicedyrektor, pani Agnieszka Gawlińska.
Podczas spotkania dzieci mogły bliżej poznać sylwetkę baśniopisarza i posłuchać baśni pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” czytanej przez pana dyrektora. Podczas imprezy nie zabrakło również konkurencji z elementami rywalizacji. Dzieci układały stosy poduszek, pod którymi umieszczane było (albo i nie;) ziarenko grochu, rozwiązywali quiz i odgadywali tytuły baśni na podstawie wylosowanych rekwizytów. Nie lada atrakcją dla dzieci było wcielenie się w postać dziewczynki z zapałkami przez panią wicedyrektor. Chętni uczniowie również mogli przebrać się w baśniowe stroje i zrobić sobie pamiątkową fotografię. Wiele emocji i śmiechu dostarczyło kolorowe confetti, które wybuchło na zakończenie imprezy. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają ten dzień na długo.

W taki właśnie, angażujący uczestników, sposób promujemy w naszej szkole wartościową literaturę. Wszak baśnie, ukazując  to, co ważne wpływają na kształtowanie się postaw u dzieci, wychowują do wartości. Są cudowne i pożyteczne. Czytajmy dzieciom baśnie!

Pomysł i realizacja: Justyna Wawrzyńska
Współpraca: Iwona Blank

 

Możesz również polubić…