Dzień Patrona Szkoły

Janusz Korczak – patron dziecięcych marzeń”

W styczniu w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Patrona Szkoły.

Pierwszoklasiści mogli w przystępny sposób poznać historię życia Janusza Korczaka, wartości jakimi się kierował oraz zrozumieć co to znaczy, że jest patronem naszej szkoły.

W przedwojenny świat zabrała nas dziewczynka z Domu Sierot – Stefcia, która przeniosła się w czasie za pomocą reporterskiego portalu czasu. Dzieci z przyszłości mogły poznać jej historię. Magiczne radio czasu pozwoliło na odsłuchanie wywiadu z Januszem Korczakiem przeprowadzonego przez uczennicę naszej szkoły. Pierwszoklasiści przynieśli ze sobą narysowane marzenia, które zostały wrzucone do magicznego garnka i ugotowane przez kucharza zgodnie z recepturą na marzeń spełnienie. Wróżki posypały każde marzenie garścią wiary w jego spełnienie. Na przedstawieniu zagościł również bohater jednej z książek Janusza Korczaka – Król Maciuś Pierwszy. Po uroczystej przysiędze pasował pierwszoklasistów na uczniów Janusza Korczaka.

Król zaprosił dzieci na bal na dworze u Króla Maciusia. Dzieci chętnie i radośnie uczestniczyły we wspólnych zabawach i tańcach.

Możesz również polubić…