Dzień Edukacji Narodowej

13 października w szkole obchodziliśmy uroczystość związaną z Dniem Edukacji Narodowej. Przyświecał nam cel, by ten dzień zapisał się w naszej i uczniów pamięci jako czas niezwykłych niespodzianek, radości i pozytywnych zwrotów akcji.

Zaczęliśmy od uroczystego powitania: w roli prowadzących koordynatorzy przedsięwzięcia – Joanna Winiarska i Bogdan Kowalewski. Następnie wystąpił dyrektor Janusz Banasiak, który złożył życzenia kadrze szkoły i wręczył nagrody.

W części artystycznej dyrekcja, nasi nauczyciele i uczniowie zagrali brawurowo w szalonym i trzymającym w napięciu przedstawieniu „Wizytacja”. Nadmieniam, że sztuka była tak dobra, a gra aktorska tak porywająca, że niewykluczone, znajdzie swoje kolejne edycje w serialach Netflixa.

Szczególnie że bardzo roztropny Inspektor (Dominik Kłosiński z 8p) i jego Asystentki (Natasza Szulińska z 8g i Michalina Kalinowska z 8p) zwizytowali lekcję osławionej, legendarnej 8z i bardzo prawdopodobne, że w kolejnym roku tu wrócą, sprawdzić, czy dalej uczniowie tak świetnie się spisują! Celująco bowiem odpowiedziano na pytania dotyczące szalenie trudnego quizu o Dniu Edukacji Narodowej, jak również stworzono nową, zaktualizowaną wersję bajki „Kruk i lis” w kontekście promocji sklepów wielkopowierzchniowych. Nadmieniamy, że trwała mocna rywalizacja pomiędzy „ławkami”, bowiem temperamentu i talentu aktorom nie można było odmówić!

W rolach uczniów wystąpili przecież niezastąpieni, pełni zapału: dyrektor Janusz Banasiak, wicedyrektor Marlena Błachowicz, wicedyrektor Agnieszka Gawlińska i kierownik świetlicy Monika Przemyłska – zasiadający w pierwszych ławkach pod czujnym okiem pani polonistki, a w tej roli zachwycająca Zofia Koper z klasy 8 h.

W kolejnych ławkach bardzo aktywni, rozmowni i pełni temperamentu w lekcji uczestniczyli: Olek – Monika Kopka-Wonsowska, Seba – Czarek Piórkowski, Miłoszek – Patrycja Jankowska i nieziemskiej urody Gabrysia, czyli Radosław Mrowicki.

Na koniec zaprezentowano propozycję nowego, szykownego stroju dla nauczycieli. W tych stylizacjach niedoścignione: polonistka – Renata Markiewicz w wersji zdystansowanego luzuuu, matematyczka – dystyngowana Alicja Sojka w powabnej zieleni; szalona biolożka w drapieżnej panterce – w tej roli Martyna Skrodzka; ożywiona, błyszcząca kolorem wersja historycznego designu – Magda Wilicka, wuefistka – gimnastyczka urody nieopisanej Patrycja Jankowska; wuefistka o karierze schodzącej, ale wciąż dziarskiej – Justyna Kamelska-Brzeszcz, na koniec w hollywoodzki look uczennicy Gabrysi wcielił się przebojowy wuefista – Radosław Mrowicki!

Wdzięku, powabu i muzycznej aury nadawał, dodawał i eksponował chór TU-TU z p. Łukaszem Grockim na czele – dbającym również o nagłośnienie.

Dekoracje przygotowały cudowne: Monika Krzemińska, Ania Dymek, Natalia Orłowska.

Prezentacja: Kto jest kto? – Ania Dymek, Natalia Orłowska;

Scenariusz i reżyseria sztuki, prowadząca – koordynator – Joanna Winiarska; wsparcie merytoryczne i techniczne prowadzący-koordynator – Bogdan Kowalewski.

Scenariusz i reżyseria pokazu mody – koordynator Bogdan Kowalewski; wsparcie merytoryczne i techniczne prowadząca-koordynator Joanna Winiarska.

 

 

Możesz również polubić…

Font Resize
Kontrast