Ogólnopolski Dzień Czytania Dzieciom

29 IX obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Dzieciom Klas 1.

Święto powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Na jego Patronkę wybrano Janinę Porazińską, pisarkę, która w swej twórczości wiele książek tworzyła z myślą o dzieciach.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

W tym dniu uczniów klas 1 odwiedzili nauczyciele biblioteki szkolnej oraz uczniowie klas 3. Pierwszaki w skupieniu słuchały fragmentów książek z literatury dziecięcej, czytanych przez gości.

Uczniowie z klasy 3b, 3d oraz 3e, na zajęciach plastycznych, przygotowali dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, kolorowe zakładki do książek.

Pierwszaki uczestniczyły też w prezentacji przygotowanej przez Panią Emilię Heljasińską – Schmidt, opartą na motywach książki ,,Nusia i bracia łosie”.

Na pamiątkę udziału w obchodach ODGCD uczniowie klas 1 na zajęciach z wychowawcami uzupełniali i kolorowali tematyczne karty pracy.

W holu szkoły umieszczona została okolicznościowa gazetka dla rodziców i uczniów, informująca o idei święta, propagująca głośne czytanie dzieciom oraz pokonkursowa wystawa najpiękniejszych zakładek.

Korzyści płynących z głośnego czytania dzieciom jest wiele, warto więc poświęcić przynajmniej 20 minut dziennie – codziennie na wspólne chwile z książką.

Serdecznie zachęcamy do czytania i zapraszamy za rok 🙂

Organizatorzy

Magdalena Stefańska, Anna Kowalska, E. Heljasińska-Schmidt, Klaudia Sobczak, E. Wiśniewska, A. Wojda, A. Dymek, R. Piliczewska, I. Blank, B. Michalak.

Możesz również polubić…

Font Resize
Kontrast